EI 28 to rozpuszczalnikowy, powłokowy impregnat akrylowy. Głęboko penetrując strukturę podłoża ożywia i wyrównuje naturalny kolor powierzchni. Tworzy na powierzchni powłokę ochronną obniżającą nasiąkliwość podłoża i chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi.

Dostępne opakowania: 

5L (puszka metalowa okrągła lub prostokątna)

30l (puszka metalowa prostokątna - indywidualny termin realizacji)

Opis produktu:

Uniwersalny rozpuszczalnikowy impregnat na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej. Tworzy na powierzchni powłokę ochronną obniżającą nasiąkliwość podłoża i chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi. Podnosi odporności na zabrudzenia, ułatwia usuwanie plam z oleju i innych zanieczyszczeń, ogranicza powstawanie wykwitów. Głęboko penetrując strukturę podłoża, ożywia i wyrównuje naturalny kolor powierzchni. Ogranicza wnikanie wody w mikropęknięcia i pory niwelując destrukcyjne działanie wody i zwiększając tym samym żywotność materiałów. 

Zalety zastosowania impregnatu do kostki brukowej?

Przede wszystkim dobrze zabezpiecza i uszczelnia impregnowaną powierzchnię przed wnikaniem wody (absorpcja kapilarna i przepuszczalność wody < 0,1 kg/m2*h0,5), zabezpiecza także przed zabrudzeniami. Wydobywa naturalny kolor impregnowanej powierzchni, przez co kolory są odświeżone i bardziej widoczne. Dodatkowo impregnat może pozostawić delikatny połysk.  Posiada dobrą przyczepność do podłoża.  Impregnat do kostki brukowej można stosować zarówno w przypadku nowej nawierzchni, jak i tej kilkuletniej.

Zastosowanie

Przeznaczony do impregnacji porowatych materiałów mineralnych tj.: beton, kostka brukowa, krawężniki, płyty chodnikowe i elewacyjne, ogrodzenia betonowe, galanteria betonowa. Zalecany w obiektach przemysłowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Powierzchnia: poziom

Preparat występuje w wersji gotowy do użycia. Zalecamy, aby preparat był stosowany w temperaturze otoczenia od +5 st. C do maksymalnej +25 st. C. Czas schnięcia preparatu po nałożeniu, to około 1-2 godziny. Ważne jest również, aby impregnowana powierzchnia była sucha i podczas aplikacji nie miała kontaktu z wodą.

Dlaczego warto wybrać EI 28 impregnat do kostki brukowej z naszej oferty?

Planując odnowieni wygląd i solidne zabezpieczenie kostki brukowej lub płyty tarasowej, warto zadbać o zastosowanie preparatu wysokiej jakości, posiadającego certyfikat CE. Taki też jest Nasz prezentowany impregnat. Zapraszamy do zakupu!

Uwaga – Przed aplikacją zrobić próbę na małej powierzchni.

Informacje o produkcie:

 • BAZA CHEMICZNA –  żywica akrylowa w rozpuszczalniku organicznym
 • WYGLĄD / BARWA –  przezroczysta, bezbarwna ciecz, lekko mętna
 • CZAS SKŁADOWANIA –  24 miesiące od daty produkcji, jeśli w nieotwieranych, nieuszkodzonych i oryginalnie zamkniętych opakowaniach
 • WARUNKI SKŁADOWANIA –  przechowywać w chłodnym, suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu
 • GĘSTOŚĆ –  0.8 – 0.9 kg/L
 • NV – 15-17%

Aplikacja produktu:

 • ZUŻYCIE z 1L –  4-7 mzużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania
 • APLIKACJA - dwie warstwy nakładane w odstępach czasowych (po wyschnięciu jednej warstwy, nakładać drugą, nie dopuścić do tworzenia zacieków)
 • NARZĘDZIA - wałek, pędzel, natrysk, po aplikacji narzędzia umyć rozpuszczalnikiem organicznym
 • TEMPERATURA OTOCZENIA –  5°C min. / 25°C max
 • TEMPERATURA PODŁOŻA –  5°C min. / 20°C max
 • CZAS SCHNIĘCIA –  1-2 godziny (w temperaturze 20°C)
 • PIELĘGNACJA –  nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale musi być chroniony przed opadami atmosferycznymi przez co najmniej  2 godziny od momentu impregnacji

Karta charakterystyki produktu impregnat do kamienia dostępna na życzenie klienta.

Zobacz również inne: